BRAND ENERGY
Як швидко набрати вагу?
Хочу трохи поговорити про те, як побудувати глобальний бренд. І чому не Apple?
Останнім часом всі технології перемішалися і ми бачимо, як на технологічному стику виникає доповнена реальність і нові бренди, які створюються в цій новій реальності. Для них не можна позначити жодної технологічної лінії, ну візьмемо, наприклад, Uber, це таксі чи агрегатор? Тесла, це автомобільна компанія, чи технологічна компанія із силіконової долини?

Така ситуація вимагає нових підходів та синергії різних компетенцій, взаємодії спеціалістів з різних галузей науки, техніки, виробництва, бізнесу як такого, сервісних систем, технологічних know-how тощо. Нова реальність виникає не сама собою. Звідки вона виникає? Адже саме такі компанії називають сьогодні технологічними, саме ці компанії отримують вершки на ринку, які виражаються у популярності цих брендів та надприбутків їхніх акціонерів.

Величезна роль у цих процесах безпосередньо належить лідеру бізнесу, і це лідери нового типу, яких не відразу видно, які не такі, як більшість людей, яких ми звикли бачити у бізнесі. Подивіться на Ілона Маска, мама його називає ботаніком. Або Стів Джобс був таким, що його мало хто сприймав серйозно, потрібно тривалий час щоб Стіва сприйняли адекватно, як лідера компанії, ви добре знаєте цю історію, коли Apple була на межі банкрутства, і комерсанти, фінансисти не змогли нічого зробити, і лише Джобс , прийшовши в Apple, повернув колишню славу компанії, а потім і світове лідерство, яке зберігається до цього дня. І хочу звернути вашу увагу на методи Стіва, тому що це не створення відділу продажів, або вихід з операційної системи, і навіть не маркетингові стратегії чи реклама, а це реальні зміни, які справив Стів Джобс у компанії, відродивши культуру продукту, досягаючи нових, справді революційних. змін у сфері звукозаписної індустрії, у сфері девайсів iPod, iPhone, iPad. Ми не будемо на цьому зупинятися, і хоча це було нещодавно, зараз, на мій погляд, їм знову потрібна «нова кров».

Звідки ж беруться ідеї, друзі? І iPhone, і Tesla, і Uber, і Google, і все, що хочете вигадала людина! Тому ми сьогодні говоримо про те, як досягти рівня цих брендів і перебувати на цьому рівні тривалий час, вийти на новий рівень співпраці в командах, новий рівень лідерства, і новий рівень довіри до лідерства, яке заохочує компетенції та комунікації, ефективні комунікації, і може виявити новаторство та заохочувати самих новаторів, реалізуючи творчий потенціал компанії.

Нові лідери виступають дещо в іншій ролі, яка відрізняється від стереотипів, що склалися. Це не лідери у розумінні авторитарності, це лідери, які можуть мотивувати, надихати та організовувати взаємодію – ефективну взаємодію між людьми. Насамперед має з'явитись результат — це нові продукти, і саме сюди треба інвестувати. Організатор нового типу насамперед постановник задачі для Новаторів та захисник Новаторів, а також захисник будь-якої ефективності.
Нові продукти не починаються з фінансових інвестицій, вони починаються з ідей, тому в ці компетенції потрібно витрачати насамперед час та таланти, тобто основні витрати, це зарплата цих людей. Хоча для новаторів рівень оплати зазвичай не настільки важливий, тому що вони захоплені новаціями. У нашій реальності матеріальні інвестиції переоцінені, а нематеріальні вклади істотно недооцінені, а саме тут відбувається прорив, створення нового, цінного, ідеї, вага, довіра, і в результаті гроші, які приходять як обмінний фонд і конверсія.

Підбиваючи підсумки, скажу, що прибуток не тільки заробляється, він ще й проектується, і справжнього успіху можна досягти лише співпрацюючи один з одним і з клієнтом, а це означає, що у нас тільки один шлях, це організація взаємовигідної співпраці за принципом win-win, тобто переможець – переможець. Довгостроковий успіх лежить у сфері ефективної взаємодії людей різних за темпераментом, інтелектом, емоційним сприйняттям, територіальним розташуванням та іншими параметрами. Дружба, як кажуть французи, це хороші розрахунки, і ми розуміємо, що вірна оцінка вкладів усіх учасників бізнес-процесу та досягнення згоди про оцінки вкладів створює основу реалізації потенціалу нації та її майбутнього успіху. Ми можемо як закопати потенціал, і реалізувати його. Та ситуація, що в Україні не виробляються продукти, в яких країна була б лідером, говорить про неефективне лідерство. Мрія, яка є найбільшим літаком у світі, свідчить про потенціал, але він виготовлений в одному екземплярі, тоді як Руслан, який популярний досі у транспортних перевезеннях у світі, не виробляється в Україні, незважаючи на потенційний попит на ринку авіаперевезень. «Чому? — спитайте ви, відповім, — Неефективне лідерство». Я вірю, що це тимчасово, і що сьогодні приходять лідери-підприємці, які зможуть перетворити Україну на нову силіконову долину, на ефективну країну, на нову Південну Корею.

Наша мета, ціль цих публікацій і цього блогу, щоб наші люди та наша нація усвідомила свою значимість, і була здатна засвоїти, що успіх не має лицеприйняття, що нам потрібні не понти, а реальний успіх, реальна енергія та взаємодія, фінансування тих лідерів, які здатні ці фінанси освоїти, вкласти в інтелектуальні розробки, в нові ідеї, у наших нових професорів та новаторів, молодь, яка горить підняти планку та честь української інженерної думки, яка сьогодні є і в Apple, і в Google, і в Макларені. Та власне, це і є життя. Друзі будемо відкриті до нового та зробимо це разом!

Дякую за ваш дорогоцінний час,
засновник агенції AVERS
Ігор Єгельницький